Wycieczka z Wrocławia do Krakowa

Czas trwania: 9-10h
Liczba osób: 1 2 3 4 5 6 7 8
Cena: 1200 600 450 350 300 280 250 250

Cena zawiera: transport, licencjonowanego przewodnika po Krakowie, opłaty autostradowe, parkingi,podatek vat.

Dla grup powyżej 8-u osób przygotowujemy wycenę indywidualną.

 

Wycieczki po grodzie Kraka

Dawna stolica Polski, a dzisiaj jedno z najbardziej znanych i najchętniej odwiedzanych polskich miast przez zagranicznych turystów… Jakie atrakcje czekają w grodzie Kraka? Zapraszamy na wycieczki z Wrocławia do Krakowa!

Kraków, dawna stolica Polski, której dzieje sięgają co najmniej 11 wieków wstecz, to wspaniały mariaż zabytków i zieleni. Po całodziennym zwiedzaniu starówki czy dawnej dzielnicy żydowskiej, warto odpocząć wśród zieleni, chociażby na Plantach. Jadąc z Wrocławia do Krakowa, mogą Państwo liczyć na niezwykła przygodę, w trakcie której poznają miejsca, które były scenerią najważniejszych wydarzeń w historii Polski.

Wycieczki po Krakowie – początek na Rynku Głównym

Rynek Główny to jedno z najpopularniejszych wśród turystów miejsc w Krakowie. Zabytkowy plac otoczony średniowiecznymi kamienicami znany jest głównie z Sukiennic odbudowanych po pożarze w XVI wieku, które do dziś pełnią funkcje handlowe. Dobrze rozpoznawalny jest też budynek Kościoła Mariackiego ze słynnym ołtarzem Wita Stwosza i Hejnałem Mariackim, który codziennie w południe słychać na płycie rynku. Zabytkowa część miasta z najstarszymi tradycjami akademickimi w Polsce (Akademia Krakowska założona w 1364 roku była pierwszą polską uczelnią, jej tradycje kontynuuje Uniwersytet Jagielloński) otacza zabytkowa fortyfikacja Barbakan z Bramą Floriańską i kilkoma basztami.

Przewodnicy po Krakowie zapraszają na Wawel

Choć już od początku XVII wieku politycznym centrum Polski jest Warszawa, to w Krakowie nadal czuć majestat i powagę dawnej stolicy kraju. Wzgórze Wawelskie jest tego najlepszym symbolem. Budowę zamku na Wawelu rozpoczęto w XI wieku od Rotundy Najświętszej Marii Panny, choć obiekt po pożarze w XV stuleciu całkowicie przebudowano. Dzisiaj na wycieczki po Krakowie czekają dwa budynki – Zamek Królewski oraz Bazylika archikatedralna św. Stanisława i św. Wacława.

Turyści mogą poznać historię zamku i zgromadzone eksponaty, zwiedzając 71 komnat wystawowych mieszczących 5 stałych ekspozycji i 2 klatki schodowe: Senatorską (zwaną też Królewską) i renesansową Poselską. Godne uwagi są również Reprezentacyjne Komnaty Królewskie, Prywatne Apartamenty Królewskie, Zbrojownia i Skarbiec Koronny, w którym przechowuje się miecz koronacyjny szczerbiec. Zwiedzając Zamek Królewski, można zobaczyć nie tylko liczne dzieła sztuki, takie jak „Hołd pruski” Jana Matejki, ale także zabytkowe elementy wystroju wnętrz.

Z kolei Bazylika, w której koronowano i chowano władców Polski, jest miejscem spoczynku wodzów, wieszczów i bohaterów narodowych. W Wieży Zygmuntowskiej w północnej części katedry znajduje się odlany w 1520 roku Dzwon Zygmunta. Dzwon aż do 1999 roku był największym dzwonem w Polsce, nadal jednak pozostaje tym najważniejszym, którego dźwięk podkreśla doniosłość bieżących wydarzeń.