Kulinaria

Po II wojnie światowej Wrocław i Dolny Śląsk stały się domem dla przybyszów z różnych części Polski (przedwojenna Polska obejmowała tereny dzisiejszej Litwy, Białorusi i Ukrainy) i Europy. Ta różnorodność przejawiała się nie tylko w sferze tradycji i obyczajów, ale także w kuchni. Dlatego dzisiaj Wrocław ( i Dolny Śląsk) są wymarzonym miejscem dla osób ceniących sobie dobrą kuchnie i szukających zdrowych, regionalnych produktów.

Polska kuchnia nie należy może do dietetycznych, ani nie jest tak popularna jak włoska czy francuska. Niemniej jednak ma swoich wiernych fanów na całym świecie. Znajdziesz tu informacje o tradycyjnych polskich daniach, których można skosztować we wrocławskich restauracjach lub spróbować zrobić samemu. Dowiesz się również jakie są zwyczaje kulinarne Polaków.
Polska nie kojarzy się raczej z winiarstwem. Jednak region Dolnego Śląska jest wyjątkowy również i pod tym kątem. Sprzyjają temu dogodny, lokalny klimat jak również sami dolnoślązacy, którzy nie bojąc się nowych, postanowili założyć tu kilka winnic. Należy przy tym pamiętać, że tradycja winiarstwa sięga tu czasów średniowiecznych
Ze względu na ilość browarów w mieście, średniowieczny Wrocław nosił przydomek „Bawarii Północy”. Obenie nie możemy się pochwalić aż tak dużą ilością browarów jak kiedyś, ale moda na piwo (zwłaszcza te rzemieślnicze) powraca. Zapraszamy na piwną przygodę!!
Jeżeli zasmakowaliśce w polskiej kuchni i wciąż czujecie jej niedosyt, proponujemy wzięcie udziału w warsztatach kulinarnych. Podczas tych emocjonujących zajęć dowiecie jak przyrządzić różne polskie potrawy oraz poznacie ich historię. Gotowanie z pewnością uprzyjemni degustacja różnych polskich alkoholi.
Na tej stronie znajdują się informacje o produktach regionalnych z Dolnego Śląska. Są one nie tylko smaczne i zdrowe, ale mogą też być świetną pamiątką z wyprawy po Dolnym Śląsku lub orginalnym prezentem. Sprawdźcie więc czy na trasie Waszej wycieczki nie znajdują się miejsca słynne ze swoich produktów